مقاله انگلیسی مدیریت ترجمه شده : طراحی کیفیت جامع سیستم اطلاعات مدیریت (TQMIS) برای مدل مدرسه به بهترین روش

دسته بندی:

قیمت: 180,000 ریال

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

سال نشر: ۲۰۱۵

تعداد صفحه انگلیسی:  ۶

تعداد صفحه ترجمه فارسی:  ۱۰  صفحه word

(دانلود رایگان مقاله انگلیسی )

کد محصول: M575

عنوان فارسی:

مقاله انگلیسی مدیریت ترجمه شده :  طراحی کیفیت جامع سیستم اطلاعات مدیریت (TQMIS) برای مدل مدرسه به بهترین روش

عنوان انگلیسی:

Design of total quality management information system (TQMIS) for model school on best practice

چکیده فارسی:

اهداف این پژوهش عبارتند از: ۱) طراحی کیفیت جامع سیستم اطلاعات مدیریت (TQMIS) برای مدل مدرسه به بهترین روش، و ۲) ارزیابی کیفیت سیستم اطلاعات مدیریت (TQMIS) در عمل، برای مدل مدرسه. روند تحقیقات به ۳ مرحله تقسیم شده است: ۱) بررسی اسناد و مدارک و پژوهش های مربوطه، همانند راه اندازی یک جلسه زیرگروه، در عمل برای مدیران مدل های مدارس، ۲) طراحی سیستم اطلاعات، ۳) ارزیابی مناسب بودن سیستم اطلاعات. ۵ نمونه از کارشناسان به وسیله نمونه برداری هدفمند انتخاب شده اند. داده ها به وسیله ی میانگین و انحراف استاندارد آماری، تجزیه و تحلیل شده اند. نتایج این پژوهش نشان می دهد که ۱) مدل کیفیت جامع سیستم اطلاعات مدیریت (TQMIS) برای مدل مدرسه به بهترین روش، شامل ۴ مولفه ی کلیدی است۱٫۱) اصول مدل توسعه سیستم اطلاعات، ۱٫۲) توسعه سیستم اطلاعات بر اساس اصول چرخه عمر توسعه سیستم (SDLC)، ۱٫۳) گزارش اطلاعات بر اساس کیفیت جامع سیستم مدیریت اطلاعات (TQMIS)، عملا برای مدل مدرسه، و ۱٫۴) ارزیابی سیستم اطلاعات با استفاده از روش جعبه سیاه و ۲) نتایج ارزیابی کیفیت جامع سیستم مدیریت اطلاعات (TQMIS) برای مدل مدرسه به روشی که به صورت کاملا مناسب رتبه بندی شده است (x=4/78)

کلید واژه ها: سیستم های اطلاعات اجرایی؛ مدیریت کیفیت جامع؛ مدل مدرسه در بهترین شیوه.

۱– مقدمه

با توجه به بخش مدیریت آموزشی در قانون آموزش و پرورش ملی BE2542 و اصلاح آن (ویرایش دوم) در BE2545 ، یکی از مشخصات اصلی کیفیت آموزشی، هدف نهایی از اصلاحات آموزشی در تمام سطوح است. اگر آموزش عمومی و آموزش عالی به اندازه کافی واجد شرایط نباشند، تایلند هرگز خواهان جلب توسعه دیگر کشورها نخواهد بود (دفتر کمیسیون ملی آموزش و پرورش، ۲۵۴۵).

این مورد در ماده ۴۸ قانون آموزش و پرورش ملی BE2542 اصلاح شده در BE2545 (ویرایش دوم) اظهار می دارد که «مقامات وابسته اصلی و موسسات آموزشی باید یک سیستم تضمین کیفیت در موسسات آموزشی را داشته باشند و اذعان کنند که تضمین کیفیت، به عنوان بخشی از فرآیند مدیریت آموزش و پرورش است که باید به طور مداوم ادامه داشته باشد». در حالیکه در ماده ۴۹ همان قانون، به این صورت به تضمین کیفیت خارجی اشاره می کند «…باید یک مرجع وجود داشته باشد که استاندارد ها را اطمینان دهد و کیفیت آموزش را ارزیابی کند.

پاسخ دهید